Kamera Güvenlik Sistemleri

Kayıtlı İzle 7/24 ve Canlı İzle 7/24 ile akıllı telefonlar ve web üzerinden, kurulu olan kamera sistemleriyle ev ya da iş yerinizi canlı olarak kolayca izlerken, aynı zamanda kayıt etme özelliği ile de kaçırdığınız anları daha sonra izleme fırsatı bulabilirsiniz.

KAYITLI İZLE 7/24

Ev ya da iş yerinizde kurulu olan kamera sistemlerinden hem ortamı canlı izleyebilir hem de kayıt etme özelliği ile takip etmek istediğiniz ortamı 7/24 kayıt altına alabilirsiniz. Siz evde ya da iş yerinizde yokken yapılan kayıtlar sayesinde, sevdiklerinizin ve çalışanlarınızın hiçbir anını kaçırmadan, dilediğiniz zaman izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Kayıt sistemi, izlenilen mekanda yer almasından dolayı kayıt esnasında internete gerek duyulmamaktadır. Dolayısıyla kayıt işlemi ile internet kotasından harcama yapmamaktadır. Kayıtlarınız kendi elinizin altında olup başkaları tarafından erişimine olanak verilmemektedir.

Pahalı ve karmaşık sistemler yerine, internet bağlantısı ile uzaktan kolaylıkla erişim sağlayabildiğiniz kameralar sayesinde, aklınız ne sevdiklerinizde ne de çalışanlarınızda kalsın!

CANLI İZLE 7/24

Canlı İzle 7/24 ile akıllı telefonlar ve web üzerinden ev ya da iş yerinizde kurulu olan kamera sistemlerini canlı olarak anında izleyebilme imkanı bulurken, uzaktan erişimin size sağladığı konforla yaşam alanlarınızı her an kontrol edebilirsiniz. Sevdiklerinizin güvenliği, çalışanlarınızın kontrolü artık Canlı İzle 7/24 ile çok kolay!

Kamera Güvenlik Sistemleri

Eve Kamera Sistemi Kurmanın iki yolu vardır;

1) Analog kamera sistemi: 

Güvenlik kameralarının kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Sistemi kurmak için her iki türü de kullanabilirsiniz. Ancak kutu tipi kameralar çok dikkat çektiğinden insanlar genelde kubbe tipi kameraları tercih etmektedir. Analog kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, bu kameraların bağlandığı kayıt cihazları tarafından resim dosyalarına çevrilerek kayıt edilir ve ağa (internete) gönderilir.
Kameralar ve kayıt cihazı arasındaki bağlantı koaksiyel kablo ile yapılır.   Bu sistemi anlatmak için örnek olarak 3+1 daireye kamera sistemi kurduğumuzu farzedeceğiz ve her odada 1 kamera var olduğunu düşüneceğiz. Zira apartman dairelerindeki odaları çekmek için 1 kamera yeterlidir. Ortalama 60-70° bakış açısına sahip olan güvenlik kameraları odaların büyük bir bölümünü görüntüleyebilmektedir. Seçeceğiniz kameralar odaların -genellikle- tavalanlarına sabitlenir.
Bu kameralardan kayıt cihazını koyacağınız yere kablolamalar yapılır. Daha önce kamera sistemi tesisatı yoksa kablolamayı yapmak için kanal kullanılırak kablolar gizlenir. Bu kablolalar kayıt cihazının duracağı yere kadar gitmek zorundadır. Her kamera için ayrı bir kablo çekilir, zira bir kablodan sadece 1 kameranın sinyali iletilebilir.

Uygun bağlantılar yapıldıktan sonra sisteminizi evdeki televizyonunuza bağlayarak odaları canlı izleyebilirsiniz. Evinize geldiğinizde evde bulunmadığınız zamanların kayıtlarını hızlı bir şekilde televizyonunuzdan izleyebilirsiniz. İlaveten ADSL modeminize bağlayarak dışarıdayken cep telefonunuzdan (iPhone ve Android Tabanlı), iş yerindeki bilgisayarınızdan veya tabletinizden de izleyebilirsiniz. Hem içeriden hem de dışarıdan kayıtları izlemeniz, yedek almanız herhangi bir olayda kanıt olarak kullanmanız mümkündür. 

Kamera Güvenlik Sistemleri

2) Ağ Kamera Sistemi:

Ağ kameralarının da kutu ve kubbe olmak üzere 2 ana tipi vardır. Ağ kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, kamera içerisinde resim dosyalarına çevrilerek ağa (internete) gönderilir veya kendi içlerine yerleştirilecek bellek kartlarına kayıt edilebilir. Kameraları bir kayıt cihazına kaydetmek üzere bir sistem tasarlanmışsa arasındaki bağlantı UTP kablo ile yapılır. Birden çok kameranın olduğu sistemlerde kayıt cihazlarına bağlantı yapabilmek için ağ anahtarları kullanılır. Ağ kameraları dahili kablosuz ağ adaptörleri de içerebildiğinden bu cihazların aldığı görüntülerin iletilmesinde kablosuz ağ teknolojisi de kullanılabilir.3+1 dairemizdeki örnekle devam ederek her odada 1 kamera var olduğunu düşüneceğiz.
Ortalama ağ kameraları 60~120° arasında bakış açısına sahiptirler. Ağ kameraları odaların büyük bir bölümünü görüntüleyebilmektedir. İlaveten analog kameralarda görüntüler en fazla 960×576 piksel (0,55 Megapiksel) kaydedilebilirken ağ kameralarında megapiksel ölçekte HD görüntüler elde edilebilir. En çok kullanılan çözünürlükler 1,3 / 2 / 3 Megapikseldir.  

Kamera Güvenlik Sistemleri

Seçeceğiniz kameralar odaların -genellikle- tavalanlarına sabitlenir. Bu kameralardan kayıt cihazını koyacağınız yere kablolamalar yapılır (eğer kablosuz bir sistem yapılıyorsa kameradan en yakın elektrik prizine kablolama yapılır).  
Daha önce kamera sistemi tesisatı yoksa kablolamayı yapmak için kanal kullanılırak kablolar gizlenir. Aşağıda kablosuz ağ kamera sistemi şemasını görebilirsiniz:Ağ kameraları aldığı görüntüyü kendi içinde resimlere çevirdiğinden içerisine yerleştirilecek olan SD bellek kartlarına kayıt yapabilirken ağa bağlanacak bir ağ video kayıt cihazı veya nas gibi depolama ürünü üzerine görüntüleri kaydedebilir. Genellikle ağ video kayıt cihazları bir ekran çıkışına sahip olmadığından görüntüler bilgisayarlar vasıtasıyla izlenebilir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.